Informacje o akcji Noc Konfesjonałów 2015

 Rozpoczyna się piąta edycja ogólnopolskiej kampanii społecznej Noc Konfesjonałów. Początkowo lokalna akcja zorganizowana w 2010 roku w Szczecinie dla uczczenia piątej rocznicy śmierci Jana Pawła II (2.04.2010), obecnie realizowana jest w ponad 100 kościołach w całej Polsce. W tym roku oficjalnie  w akcji uczestniczą archidiecezje: krakowska, lubelska, szczecińsko – kamieńska oraz diecezje: gliwicka, kaliska, płocka, sandomierska, sosnowiecka, warszawsko-praska, zielonogórsko-gorzowska.

„Noc Konfesjonałów” to z jednej strony kampania na ulicach, w mediach i internecie zwracająca uwagę na duchowy wymiar zbliżających się świąt, skierowana głównie do osób młodych, zapracowanych oraz powracających z zagranicy. A z drugiej strony, poświecenie setek kapłanów, którzy mimo intensywnego okresu Triduum, zdecydowali się na dodatkowe nocne czuwanie w konfesjonale.

Na początku lutego br. roku, podczas wizyty „ad limina apostolorum”, biskupi opowiedzieli papieżowi Franiczkowi o Nocy Konfesjonałów. W rozmowie z KAI abp Józef Kupny przyznał, że papież Franciszek, w czasie spotkania z polskimi biskupami podkreślał, że żyjemy w czasach Bożego Miłosierdzia. Papież wyraził też zadowolenie z cieszącej się co raz większym zainteresowaniem akcji „Noc konfesjonałów”. W marcu br. roku z inicjatywy Papieża w diecezjach całego świata odbyła się podobna akcja o nazwie „24 godziny dla Pana” polegająca na całodobowej adoracji i czuwaniu w konfesjonałach.

Tegoroczna kampania społeczna, tradycyjnie w Wielkim Tygodniu stara się zaakcentować w przestrzeni publicznej duchowy wymiar świąt. Chcemy to osiągnąć poprzez działania w internecie (portal, profil na facebooku i Youtube ), dystrybucję 10 tys. kieszonkowych rachunków sumienia autorstwa ks. Jacka Prusaka w okoliach centrów handlowych. Jak również poprzez promocję darmowej aplikacji na tablety i smartfony zawierającą pomocne modlitwy i porady dotyczące sakramentu spowiedzi.

Nowością piątej edycji jest kampania wizerunkowa na bilboardach, plakatach i banerze wielkoformatowym. Plakaty w nakładzie 2000 szt. zostały rozdystrybuowane  do parafii biorących udział w akcji. Kampania outdorowa (baner oraz 4 bilboardy) realizowana jest w centrum Szczecina.

Inspiracją stały się słowa, które usłyszały dzieci fatimskie "...Gdyby ludzie wiedzieli, czym jest wieczność, na pewno uczyniliby wszystko, by odmienić swoje życie...". Temat przewodni to: WIECZNOŚĆ - wraz z upływem czasu coraz mocnej ku niej zmierzamy, wraz ze wzrostem tempa życia, silniej o niej zapominamy.

Więcej informacji dot. kampanii w tym materiały do pobrania można znaleźć w portalu nockonfesjonalow.pl. W razie pytań prosimy o kontakt: ks. Grzegorz Adamski, tel. 507 025 845 - kontakt@nockonfesjonalow.pl

 [1]  2  » 

Powrót

Radachów 2022

VIII ETAP REMONTU

VII ETAP REMONTU

VI ETAP REMONTU

V ETAP REMONTU

IV ETAP REMONTU

III ETAP REMONTU

II ETAP REMONTU

I ETAP REMONTU

Święta

Sobota, XIV Tydzień zwykły
Rok B, II
Wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

Wyszukiwanie

Dzisiaj jest

sobota,
13 lipca 2024

(195. dzień roku)

Zegar

Blok reklamowy

Polecamy strony

  • Telewizja Trwam
  • Pozdrawiam uczestników pielgrzymki...którzy modlą się za Ojczyznę...i o wolność słowa - pp.Benedykt XVI

  • Radio Maryja
  • Ja Panu Bogu codziennie dziękuję, że jest w Polsce takie radio i że się nazywa Radio Maryja - św.Jan Paweł II

  • Nasz Dziennik
  • Istotne źródło informacji o Polsce i Kościele oraz świecie.

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
470950

Statystyki

stat4u