Triduum Paschalne 2014

Informacje

 

Wielki Czwartek,

dzień ustanowienia Sakramentów: Kapłaństwa i Eucharystii. Po Mszy Wieczerzy Pańskiej przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ciemnicy, Gorzkie Żale cz. I i Adoracja do 2400.

Wielki Piątek,

tego dnia obowiązuje post ścisły i abstynencja. Przypominam o przybraniu Krzyży przydrożnych i wysprzątaniu terenu wokół nich. Dalszy ciąg Adoracji od 800. O godz. 1500 Droga Krzyżowa. Wieczorem Liturgia Męki Pańskiej. Tego dnia nie odprawia się Mszy św., albowiem w sposób krwawy sprawował ją sam Zbawiciel na Drzewie Krzyża. Po Liturgii przeniesienie Najśw. Sakramentu do Grobu Pańskiego, Gorzkie Żale cz. II i  III, Z piątku na sobotę adoracja całonocna. Aby podczas Adoracji Chrystus Pan nie pozostał sam, oprócz zmieniającej się straży oraz ministrantów proszę o rozdzielenie czasu czuwania pośród różnych grup parafialnych wg podanej listy. Ponadto wyłożona jest też przy wyjściu z kościoła lista indywidualna. Oczywiście na adorację można przyjść w każdym czasie, ale aby Pan Jezus nie pozostawałsam, proszę aby osoby chętne zeklarowały czas, w którym na pewno będą czuwać przed Najświętszym Sakramentem. Filie zapraszamy na adorację szczególnie przed lub po liturgii w Wielki Czartek, Piątek i Wielką Sobotę (1800 – 1900: Gronów, Lipienica, Sienno, Podośno zaś 2100 – 2200: Radachów, Trześniów, Połęcko)

.....................................................................................................................................................................................................................................................................   

Wielka Sobota, 

oczekujemy Zmartwychwstania, trwa Adoracja. Zapowiedzią zwycięstwa nad śmiercią jest obrzęd święcenia pokarmów, który tradycyjnie odbędzie się od 1400 do 1700 co godzinę. Na wioskach: w Gronowie o 1100, w Lipienicy o 1130, w Podośnie o 1200, w Siennie o 1230, w Połęcku o 1100, w Trześniowie o 1130, w Radachowie o 1200. Wieczorem Liturgia Wigilii Paschalnej. Uroczystą Mszę rozpocznie obrzęd poświęcenia ognia i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Na liturgię przynosimy ze sobą świece (gromnice lub zakupione w tegorocznej akcji paschaliki, które następnie postawimy na wielkanocnym stole). Adoracja przy pustym grobie, wobec Zmartwychwstałego Pana, trwać będzie do 2400.

 

 

W Niedzielę Wielkanocną Msza św. Rezurekcyjna

w Ośnie poprzedzona procesją i ogłoszeniem światu faktu zmartwychwstania o godz. 600. Zachęcam filie do udziału w procesji ze swoją chorągwią. Pozostałe Msze św. w porządku niedzielnym.

 

 

 [1] 

Powrót

Radachów 2022

VIII ETAP REMONTU

VII ETAP REMONTU

VI ETAP REMONTU

V ETAP REMONTU

IV ETAP REMONTU

III ETAP REMONTU

II ETAP REMONTU

I ETAP REMONTU

Święta

Sobota, XIV Tydzień zwykły
Rok B, II
Wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

Wyszukiwanie

Dzisiaj jest

sobota,
13 lipca 2024

(195. dzień roku)

Zegar

Blok reklamowy

Polecamy strony

  • Telewizja Trwam
  • Pozdrawiam uczestników pielgrzymki...którzy modlą się za Ojczyznę...i o wolność słowa - pp.Benedykt XVI

  • Radio Maryja
  • Ja Panu Bogu codziennie dziękuję, że jest w Polsce takie radio i że się nazywa Radio Maryja - św.Jan Paweł II

  • Nasz Dziennik
  • Istotne źródło informacji o Polsce i Kościele oraz świecie.

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
470943

Statystyki

stat4u