Szczerbiec na Facebooku

 Najnowsze infromacje znajdują się tu:

https://www.facebook.com/Towarzystwo-Patriotyczne-Szczerbiec-w-Ośnie-Lubuskim-362930480990160/

Zbliża się rozliczenie podatkowe za 2020 rok. W związku z tym Towarzystwo Patriotyczne SZCZERBIEC w Ośnie Lubuskim informuje, że istnieje możliwość przekazania darowizny na cele Szczerbca w kwocie nie wyższej niż 6 % uzyskanego dochodu w 2020 roku. W związku z tym prosimy o wsparcie naszych działań poprzez wpłatę na rachunek bankowy Szczerbiec

 

Bank Spółdzielczy w Ośnie Lubuskim

 67 8369 0008 0007 6265 2000 0010

z dopiskiem: na działalność statutową TP Szczerbiec.

 

Przelew dokonany w tym roku będzie dawał możliwość odliczenia

przekazanej darowizny od podstawy opodatkowania za rok 2020.

 Bliższych informacji udziela Adrian Łowiński — tel. 664 199 033

Towarzystwo Patriotyczne SZCZERBIEC

przy Parafii Rzymsko-Katolickiej w Ośnie Lubuskim

 

adres: ul. Różana 6, 9-220 Ośno Lubuskie

 

konto: Bank Spółdzielczy w Ośnie Lubuskim, nr 67 8369 0008 0007 6265 2000 0010

Terenem działania jest cała Polska a w szczególności teren objety działaniem Parafii w Ośnie Lubuskim. Siedzibą jest Ośno Lubuskie. Działaność oparta jest na pracy społecznej jej członków. Celem jest propagowanie patriotyzmu oraz wartości chrześcijańskich wśród mieszkańców. Realizuje swoje cele przez organizowanie imprez patriotycznych, współorganizowanie imprez o charakterze religijnym, współuczestnicwto w imprezach kulturalnych, propagowanie polskich i chrzescijanskich wartości.

Niektóre wydarzenia, którym patronowała grupa inicjatywna oraz samo Towarzystwo Patriotyczne:

W sobotę 10 czerwca 2017 Mszą sw. o godz. 1200 w intencji wszystkich, którzy oddali życie za wolna Polskę rozpoczął się I Rodzinny Festyn  pod hasłem „Wdzięczni za wolną Polskę”. Tak rozpoczęły się przygotowania rocznicy 100-lecia odzyskania wolonści. Festyn rozpoczął się o godz. 1400 koło jeziora Reczynek na placu przed Willą Plena. Otwarta impreza plenerowa z wieloma atrakcjami dla dzieci, młodzieży i dorosłych min. pokaz kawalerii konnej ułanów, koncert znanego polskiego wokalisty RAPER TADEK, pokazy motocyklowe  oraz  szeroka oferta gastronomiczna,  dmuchane place zabaw i inne. Gościlismy też żołnierzy z 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Międzyrzeczu. Celem połączenie obchodów Dnia Dziecka z upamiętnieniem tych co za wolność naszą  poświęcili swoją młodość a nie rzadko i dzieciństwo. (Szczegóły) Inspiracją stała się 75 rocznica powstania AK. Zapadła wtedy decyzja o zorganizowaniu festynu. Kolejnym etapem będzie wmurowanie i odsłonięcie stosownej tablicy pamiątkowej w naszym kościele z w dniu listopadowego Święta Niepodległości. RELACJA ZDJĘCIOWA TU (GALERIA)

 

 

   W dniu 09 czerwca 2018 o godz. 1400 na placu przed Jeziorem Reczynek rozpoczął się II Rodzinny Festyn  

pod hasłem „Stulecie Odzyskania Niepodległości”. Otwarta impreza plenerowa organizowana we współpracy Parafii i MDK z wieloma atrakcjami dla dzieci, młodzieży i dorosłych min. pokaz kawalerii konnej ułanów, pokaz sprzętu wojskowego, strzelnica ASG, koncert znanego polskiego wokalisty TADEK, Chór Łęczanie, Orkiestra OSP Ośno oraz  szeroka oferta gastronomiczna,  dmuchane place zabaw i inne. Obchody Dnia Dziecka połączone z upamiętnieniem tych co za wolność naszą  poświęcili swoją młodość a nie rzadko i dzieciństwo. Relacja zdjęciowa w Galerii.Z racji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych dnia 1 marca o 1900 w Ośniańskim Domu widowiskowym odbyły się wspólne Śpiewy Patriotyczne które poprowadził Zespół Muzyczny z Poznania wraz z pieśniarzem Jackiem Kowalskim. Wcześniej o 1800 modlitwy podczas Mszy św. Zaś 3 marca o 1500 w kawiarence „Camino” wyświetlony został fim „Lawina”. Relacja zdjęciowa w Galerii.

Radachów 2022

VIII ETAP REMONTU

VII ETAP REMONTU

VI ETAP REMONTU

V ETAP REMONTU

IV ETAP REMONTU

III ETAP REMONTU

II ETAP REMONTU

I ETAP REMONTU

Święta

Sobota, XIV Tydzień zwykły
Rok B, II
Wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

Wyszukiwanie

Dzisiaj jest

sobota,
13 lipca 2024

(195. dzień roku)

Zegar

Blok reklamowy

Polecamy strony

  • Telewizja Trwam
  • Pozdrawiam uczestników pielgrzymki...którzy modlą się za Ojczyznę...i o wolność słowa - pp.Benedykt XVI

  • Radio Maryja
  • Ja Panu Bogu codziennie dziękuję, że jest w Polsce takie radio i że się nazywa Radio Maryja - św.Jan Paweł II

  • Nasz Dziennik
  • Istotne źródło informacji o Polsce i Kościele oraz świecie.

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
5531

Statystyki

stat4u