Święto Dobra 2024

Dzisiaj, 07.04.2024 r. przypada  święto patronalne Caritas obchodzone jako Dzień Dobra. Wydarzeniem centralnym w naszej diecezji będzie uroczysta Msza św. w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonej Górze o godz. 11:00. Podajemy krótkie podsumowanie z działalności naszego PZC za rok 2023: PZC objęło pomocą żywnościową 350 osób w tym 180 osób z Ukrainy. W minionym roku wszystkie comiesięczne zbiórki przeznaczone były na pomoc dzieciom niepełnosprawnym na turnusy rehabilitacyjne. Odbyły się również zbiórki przeznaczone  na pomoc  krajom po tragediach losowych były to: Turcja, Ukraina, Słowenia. Obyła się także zbiórka przeznaczona dla  kościoła na Wschodzie. Wsparcie w postaci farb do odmalowania mieszkania otrzymała matka samowychowująca dzieci. Zorganizowaliśmy przed świętami Bożego Narodzenia coroczną akcję UŚMIECH DZIECKA POD CHOINKĘ, w wyniku której rozdaliśmy 70 paczek. Paczki żywnościowe otrzymały także osoby starsze i samotne z produktów zebranych podczas akcji TORBA CHARYTATYWNA. Przy okazji dziękujemy wszystkim wspierającym zbiórki, darczyńcom, wolontariuszom którzy włączają się w różne akcje oraz GRONU WSPIERAJACYCH UBOGICH. Bóg zapłać. Dzisiaj rozpoczynamy 80. Tydzień Miłosierdzia. Hasłem przewodnim są słowa Benedykta XVI: „Kto chce ofiarować miłość, sam musi ją otrzymać w darze”.

Działalność PZC w 2015 r.

 „Parafialny Zespół skupia 10 członków stałych, 25 wolontariuszy oraz 61 członków Grona Wspierajacych Ubogich. Przy Zespole funkcjonuje świetlica dla dzieci i młodzieży, prowadzona  przez opiekunów, pedagoga i wolontariuszy, którzy zapewniają im właściwą opiekę. Dzieci korzystają z bezpłatnego posiłku. Prowadząc świetlicę zrealizowano zadanie publiczne pn. “Prowadzenie świetlicy socjoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Ośno Lubuskie”. Środki dotacyjne w wys. 26 tys zł pochodziły od Gminy Ośno Lubuskie, które  przeznaczono na wynagrodzenia dla opiekuna i pedagoga oraz na doposażenie sali  gimnastycznej. Zakupiono m.in. orbitrek, drążki do drabinek, tablice z kosztem i piłki, jak również wykonano drobny remont pomieszczenia tj. odświeżono ściany. Koszt własny  w realizacji zadania wyniósł 4 tys. zł.  Koszt prowadzenia świetlicy to także ogrzewanie, opłaty za prąd oraz wymianana okien, dokonana na koszt Parafii ze środków uzyskanych ztacy niedzielnej. Jednocześnie przy Zespole działa Klub Seniora, a jego członkowie wspierali przeprowadzane akcje będąc wolontariuszami.  Udział  Zespołu w akcjach Caritas Diecezjalnej:            

*Rodzina Rodzinie na Wielkanoc - zrobiono 71 paczek,    

*Z uśmiechem do szkoły - przygotowano 89 wyprawek szkolnych,

*Rodzina Rodzinie na Boże Narodzenie – zrobiono 42 paczki,       

*Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom rozprowadzono 320 świec,    

*Wielkanocna Akcja Caritas rozprowadzono 200 paschalików.                 

Zebrane środki ze sprzedaży świec w znacznej części przekazano do Caritas Diecezji, a pozostałe na działalność Zespołu. Ponadto w  każdą drugą niedzielę miesiąca przeprowadzono zbiórkę do puszek tzw. “Dar Serca”, zebrano  4.677,81 zł. Funkcjonował punkt wydawania odzieży i innych rzeczy używanych. Udzielono jednorazową pomoc dla dwóch rodzin, w tym jednej zakupiono farby malarskie do odświeżenia mieszkania, natomiast drugiej dofinansowano koszty leczenia dla dziecka. W tym celu zorganizowano odrębną zbiórkę  (zebrano 930 zł). Ufundowano stypendium dla osoby studiującej w wys. 250 zł miesięcznie. W adwencie po raz szósty przeprowadzono akcję “Uśmiech dziecka pod choinkę”. Ofiarodawcy przygotowali  125 paczek dla dzieci.” Wolontariuszom wraz z przewodniczącym PZC składam serdeczne podziękowanie i słowa uznania za ofiarną i systematyczną pracę. Prafianom za różnorodne wsparcie. Zachęcam do włączania się w prace PZC jako wolontariusze.

x.Piotr Grabowski, Proboszcz

Magazyn Odzieży - maj/czerwic 2015

W maju 04.05.15r.- 18.05.15r. oraz w czerwcu 08.06.15r. i 22.06.15r.(poniedziałki) od godz.9.00 do godz..10.00 będzie otwarty Magazyn Odzieży w Caritasie. Zapraszamy osoby samotne, rodziny objęte pomocą, rencistów, emerytów oraz osoby starsze.

Caritas - opis działalności w 2013 r.

Parafialny Zespół skupia 10 członków stałych, 25 wolantariuszy i 61 członków Grona Wspierających Ubogich. Ponadto przy Zespole funkcjonuje świetlica dla dzieci i młodzieży, która prowadzona jest przez opiekunów, pedagoga i wolontariuszy, którzy zapewniają im właściwą opiekę, jak również bezpłatny posiłek. Jednocześnie przy Zespole działa Klub Seniora skupiający około 30 osób. Spotkania odbywają się jeden raz w tygodniu. Członkowie Klubu Seniora okazują wielką pomoc, uczestnicząc jako wolontariusze przy zbiórkach żywności. W Tygodniu Miłosierdzia zorganizowano spotkanie dla członków Grona Wspierających Ubogich, podczas którego przedstawiono dotychczasowe osiągnięcia. Spotkanie było formą podziękowania za ofiarność. W każdą drugą niedzielę miesiąca przeprowadzono zbiórkę do puszek tzw. Dar Serca. Zebrane środki przeznaczono na statutową działalność Zespołu. Jednocześnie przeprowadzono dwie zbiórki pieniężne, które zostały przeznaczone na pokrycie specjalistycznych kosztów leczenia dwojga dzieci. Podczas zbiórek zebrano 2.428,15 zł. Udzielono doraźnej pomocy finansowej dziewięciu rodzinom, w tym na dofinansowanie kolonii dla dwojga dzieci oraz w okresie od września 2013 r. do lutego 2014 r. ufundowano stypendium dla osoby studiującej w wysokości 200,00 zł miesięcznie. Zespół zrealizował jedno zadanie publiczne pn. ,,Prowadzenie świetlicy socjoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Ośno Lubuskie. Środki finansowe w wysokosci 26 tys. zł pochodziły z dotacji otrzymanej od Gminy Ośno Lubuskie i przeznaczone zostały na wynagrodzenia dla opiekuna i pedagoga oraz na doposażenie kuchni- zakup mebli. W ramach programu PEAD w 2013 r. skorzystało 378 osób. Ponadto podopieczni korzystają z magazynu odzieży i innych przedmiotów. W okresie adwentowym Zespół po raz czwarty przeprowadził akcję Uśmiech dziecka pod choinkę”. Ofiarodawcy przygotowali 130 paczek. Do akcji tradycyjnie przyłączy się zuchy i harcerze z Zespołu Szkół Publicznych w Ośnie Lubuskirn. Udział Zespołu w akcjach Caritas Diecezjalnej to:

- Rodzina Rodzinie na Wielkanoc”  - z zebranej żywności przygotowano 50 paczek,

- Rodzina Rodzinie na Boże Narodzenie” - z zebranej żywności przygotowano 60 paczek,

- ,,Z uśmiechem do szkoly” - przygotowano 110 wyprawek szkolnych dla dzieci.

 

Ponadto rozprowadzono 320 świec w ramach akcji ,,Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” oraz 200 paschalików w ramach akcji ,,Wielkanocna Akcja Caritas”. Zebrane środki w znacznej części przekazano doCaritas Diecezji, a pozostałe na statutową działalność Zespołu.

Radachów 2022

VIII ETAP REMONTU

VII ETAP REMONTU

VI ETAP REMONTU

V ETAP REMONTU

IV ETAP REMONTU

III ETAP REMONTU

II ETAP REMONTU

I ETAP REMONTU

Święta

Sobota, XIV Tydzień zwykły
Rok B, II
Wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

Wyszukiwanie

Dzisiaj jest

sobota,
13 lipca 2024

(195. dzień roku)

Zegar

Blok reklamowy

Polecamy strony

  • Telewizja Trwam
  • Pozdrawiam uczestników pielgrzymki...którzy modlą się za Ojczyznę...i o wolność słowa - pp.Benedykt XVI

  • Radio Maryja
  • Ja Panu Bogu codziennie dziękuję, że jest w Polsce takie radio i że się nazywa Radio Maryja - św.Jan Paweł II

  • Nasz Dziennik
  • Istotne źródło informacji o Polsce i Kościele oraz świecie.

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
7295

Statystyki

stat4u