AKTUALNOŚCI

 W niedzielę 9 sierpnia br.  w kościele parafialnym o 1900 odbędzie się koncert organowy „Nie tylko „Ave Maria””, na który serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny. Chcemy przeżyć go w duchu wdzięczności Bogu za setną rocznicę Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą, dzięki której Polska zachowała niepodległość, a jednocześnie uratowała Europę przed bolszewicką bezbożną ideologią. Pamięć o zwycięzcach z 1920 roku to nasz patriotyczny obowiązek, a także powód do dumy i do gorliwej walki z wadami narodowymi i z tym wszystkim, co osłabia Polskę.

 Tydzień Przygotowań oraz Odpust Parafialny z racji św. Jakuba Ap. 20 – 26 lipiec 2020 r.    

Wraz ze Świętymi, których wstawiennictwa w ciągu roku wzywamy, modlitwa za Parafię ze szczególnym udziałem poszczególnych Grup Parafialnych.

Poniedziałek - św. Piusa X – Litania po Mszy św. - Apostolat Dusz Czyśćcowych, Chór, Prowadzący śpiew,

Wtorek – św. Kazimierza – Litania po Mszy św. - Róże Żywego Różańca, Schola, Poradnictwo, Adopcja Duchowa,

Środa – św. Jana Pawła II – Msza wotywna i litania - Roże Różańcowe Rodziców, Róże za Ojczyznę, Koło Radia Maryja

Czwartek – bł. Marceliny Darowskiej – Litania po Mszy św. i błogosławieństwo relikwiami- Margaretki, Przyjaciele Paradyża, Szczerbiec, Grupy Mężczyzn Akcji Wolontariackich, Kościelni, Zakrystianie

Piątek - św. s. Faustyny Kowalskiej – Litania po Mszy św. i błogosławieństwo relikwiami - PZC, Wolontariusze, GWU, Grupa dla Intronizacji, Wolontariusze troski o świątynie (sprzątający, układający kwiaty itp.)

Sobota – św. Charbela – Litania po Mszy św. i namaszczenie olejem charbelowym - Bractwo św. Jakuba, Dom św. Charbela, Rady Kościelne

NiedzielaOdpust św. Jakub Ap. – Suma odpustowa i procesja o 1200; Słowo wygłosi i Mszy przewodniczyć będzie ks. Marek Zintara;

Ponadto:

* w sobotę zapraszamy na rowerowe pielgrzymowanie szlakiem jakubowym: rozpoczęcie o 1200pod kościołem parafialnym poświęceniem rowerów, przejazd trasą Ośno-Smogóry-Trześniów-Radachów-Ośno; (dzieci tylko pod opieką rodziców, uczestnicy podejmują zabezpiecznia wg obowiązujących przepisów)

* po Sumie odpustowej w przyszłą niedzielę jak co roku poświęcenie pojazdów;

* w przyszłą niedzielę o 1900 w ramach Festiwalu Convallaria Koncert z okazji 100-rocznicy urodzin św. Jana Pawla II „Na Jakubowym szlaku” (wystąpi tenor Adam Michalak i Zespół Instrumentalny Calisia)

 

 Jerycho modlitewne przygotowujące do odpustu parafialnego oraz w intencji naszej Ojczyzny rozpocznie się w piątek o 1800 i zakończy w sobotę o 1800, w nocy o 2400 Msza św. za Ojczyznę, szczególnie wobec nadchodzących wyborów. Zachętę do udziału skierował m.in. Sekretarz Generalny Episkopatu: "Mimo trudności związanych z pandemią, w duchu odpowiedzialności za losy Polski i w trosce o dobro wspólne zwracam się z apelem do wszystkich uprawnionych, w tym także do tych, którzy z różnych powodów nie mogli uczestniczyć w pierwszej turze wyborów prezydenckich, o udział w głosowaniu w drugiej turze” - więcej: https://ekai.pl/sekretarz-generalny-kep-udzial-w-glosowaniu-przejawem-naszej-odpowiedzialnosci/

 Wyprawa w dwa samochody, 8-osobowa delegacja. Na Mszy św. odprawianej w int. naszej Parafii oraz ofiarodawców na rzezc sprowadzenia relikwii (głównie ufundowanie reikwiarza), w Kaplicy Zakonnej, w której modliła się św. s. Faustyna zostały przekazane do naszej Parafii Jej relikwie. Poniżej relacja z Mszy św. oraz z nawiedzenia Sanktuarium Miłosierdzia Bożego oraz Sanktuarium św. Jana Pawła II, dzie z racjii 100-lecia Jego narodzin modliliśmy się o 1500 Koronką do Bożego Miłosierdzia. Modliliśmy si też w znajdującej si tam kaplicy św. Jakuba Ap., patrona naszej Parafii.

 Nadal trwa modlitewna Sztafeta Różańcowa w intencji powstrzymania epidemii oraz o nawrócenie narodu; zapraszamy chętnych do włączenia się. Dzieło zapoczątkowane z inicjatywy wiernych nie tylko z naszej Parafii. Modlitwa w której odmawia się część różanca w wyznaczonym czasie (zadeklarowane przez uczestnika pół godziny). Sztafeta bo przy ciągle zmieniających się uczestnikach modlitwa różańcowa trwa nieustannie: "24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 30 dni w miesiącu", a miesiąc już kolejny od początku pandemii w naszym kraju. Wbrew różnym "szeptanym teoriom" to chyba raczej wymodlona łaska, że na naszych terenach jest stosunkowo niska liczba chorujących i brak przypadków śmiertelnych. A że to wynik łaski a nie jakiejś zasługi to możemy być tego świadomi, zdając sobie sprawę że jest wiele miejsc i środowisk pobożniejszych i głębiej zewangelizowanych. Chwała Panu. (obraz za: radiomaryja.pl)

INTENCJE MODLITEWNE

Możesz przesłać prośby, dziękczynienia, różne sprawy, które chcesz przedstawić Bogu przez modlitwę wstawienniczą Kościoła. Podaj intencję, pisząc w temacie: Intencja modlitewna. W każdą środę podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlić się będziemy razem z Tobą.

Nadawca *

Adres e-mail *

Temat wiadomości *

Treść wiadomości

* pola wymagane

VII ETAP REMONTU

VI ETAP REMONTU

V ETAP REMONTU

IV ETAP REMONTU

III ETAP REMONTU

II ETAP REMONTU

I ETAP REMONTU

Święta

Środa, XIX Tydzień zwykły
Rok A, II
Dzień Powszedni albo wsp. św. Joanny Franciszki de Chantal, zakonnicy

Wyszukiwanie

Dzisiaj jest

środa,
12 sierpnia 2020

(225. dzień roku)

Zegar

Blok reklamowy

Polecamy strony

  • Telewizja Trwam
  • Pozdrawiam uczestników pielgrzymki...którzy modlą się za Ojczyznę...i o wolność słowa - pp.Benedykt XVI

  • Radio Maryja
  • Ja Panu Bogu codziennie dziękuję, że jest w Polsce takie radio i że się nazywa Radio Maryja - św.Jan Paweł II

  • Nasz Dziennik
  • Istotne źródło informacji o Polsce i Kościele oraz świecie.

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
219989

Statystyki

stat4u