AKTUALNOŚCI

 Pierwsze ralacje z Pielgrzymki znajdują się na internetowych stronach "Niedzieli" i "Gościa Niedzielnego". Na "zgg.gosc.pl" znajduje się zaproszenie na pielgrzymkę wraz z artykułem zachęcającym. Podobnie w "Aspektach" zaproszenie z artykułem. W "Aspektach" (dodatek do "Niedzieli") jest też relacja z trasy, oraz fotogaleria z pielgrzymki. (zdjęcie za niedziela.pl)

IV Diecezjalna Piesza Pielgrzymka Pokutna z Ośna Lubuskiego do Górzycy wyruszy w sobotę 25 września br. intencją jest zadośćuczynienie i przebłaganie za ataki na wiarę i Kościół, a szczególnie za bluźnierstwa wobec Matki Najświętszej. Program:

·08.00 – nabożeństwo wprowadzające w kościele pw. św. Jakuba Apostoła w Ośnie Lubuskim (adoracja, spowiedź)

·09.00 – wyjście na trasę – <25 km lokalnymi drogami (asfalt, drogi leśne)

·15.00 (ok.) – Msza św. w Górzycy, zakończenie

·16.30 – możliwość powrotu do Ośna Lubuskiego autokarem po wcześniejszym zgłoszeniu (koszt: 10 zł)

Uwaga! kontakt, informacje kancelaria@swjakubapostol.pl, tel. 572 175 247; we własnym zakresie należy zadbać o prowiant,  obowiązuje strój właściwy do pielgrzymowania, należy zabrać różaniec.

W niedzielę 1 sierpnia na skwerze przy fontannach odbędzie się Parafialny Festyn Rodzinny „Wdzięczni za wolną Polskę”, którego organizację koordynuje, jak co roku, TP. „Szczerbiec”. W programie m.in. grupy rekonstrukcyjne, różnorodne pojazdy, miasteczko strażackie, biblioteka pod chmurką, namioty tematyczne, stoiska gastronomiczne, dla dzieci dmuchańce, żywe maskotki, malowanie, tor przeszków itp. Rozpoczęcie o 1300, zakończenie o 1700 w godzinę „W”.  Szczegóły na plakacie. Wcześniej, przed Sumą, upamiętnienie Powstania Warszawskiego w Kaplicy Maryjnej Kościoła Parafialnego.

patrz inne zapowiedzi: https://www.facebook.com/events/1009742056497835/, 

oraz: http://www.swjakubapostol.parafia.info.pl/?p=main&what=6

Sumę odpustową w niedzielę 25 lipca br. o godz.1200 celebrować będzie ks. Mariusz Żurawicz, pełniący obowiązki proboszcza Parafii Lgiń. Będzie to też okazja do oficjalnego pożegnania i podziękowania za 6 lat posługi w naszej Parafii. Przed Mszą zostanie poświęcona tablica upamiętniająca przywilej dla naszej świątyni bycia Kościołem Stacyjnym w Roku Jakubowym. Po Mszy św. Procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Do udziału zapraszamy poczty sztandarowe i delegacje z kościołów filianych ze swymi chorągwiami, zwłaszcza, że przeżywamy szczególny czas łaski, Rok Święty Jakubowy. Po Uroczystości odbędzie się poświecenie pojazdów z racji wspomnienia św. Krzysztofa. Przy tej okazji TP. „Szczerbiec” rozprowadzać będzie breloczki ze św. Krzysztofem, złożone ofiary do puszki przeznaczone będą na działalność Stowarzyszenia.

            Przewidziane są też wydarzenia towarzyszące. W niedzielę za tydzień, wieczorem o 1900 w kościele parafialnym, odbędzie się w ramach corocznego Festiwalu Konwaliowego koncert pt. „Medytacje Jakubowe” (europejska muzyka sakralna różnych kompozytorów od Allejuja J.F.Haendla do Ave Marii Wiliama Gomeza oraz utwory inspirowane melodiami chasydzkimi). Tydzień później, tj. 1 sierpnia odbędzie się Parafialny Festyn Rodzinny „Wdzięczni za wolną Polskę”, którego organizację koordynuje, jak co roku, TP. „Szczerbiec”. Przygotowaniem duchowym będzie Modlitewne Czuwanie przed Najświętszym Sakramentem od Mszy wieczornej we czwartek do modlitwy Anioł Pański w piątek o godz. 1200. W nocy ze czwartku na piątek o 2400 odprawiona będzie Msza św. (w int. ww poszkodowanych w nawałnicach w Polsce i innych krajach Europy) z okazją do spowiedzi od 2300

Serdecznie zapraszamy w niedzielę 25 lipca na koncert "Muzyczne medytacje o Świętym Jakubie"(Apostole, pierwszym biskupie Jerozolimy, patronie Hiszpanii i Portugalii) w ramach tegorocznego XIII Festiwalu Muzyki Kameralnej Convalaria 2021. W programie koncertu muzyka europejska muzyka sakralna rórnych kompozytorów od Allejuja J.F.Haendla do Ave Marii Wiliama Gomeza oraz utwory inspirowane melodiami chasydzkim program dopełni słowo o Świętym Jakubie Apostole, (pierwszym biskupie Jerozolimy, patronie Hiszpanii i Portugalii)w wykonaniu sopranistki Magdaleny Makowskiej Pabich, barrytona Aleksandra Kaczuk - Jagielnika , pianisty Michała Skowronka i skrzypka oraz dyrektora artystycznego festiwalu Mariusza Monczaka. Koncert pod patronatem Burmistrza Ośna Lubuskiego. (foto za https://www.facebook.com)

aktualności na końcu strony

 poniższe informacje odnoszą jednocześnie do źródła tekstów i grafik (linki w obrazkach i tekstach)

obrazek za: maika.pl
Szlaku Jakubowym
patrz wyżej

obrazek za: milujciesie.pl

rozaniecdogranic.pl

Różaniec do Granic 2020

teksty modlitw tutaj

 

obrazek za: opoka.org 

Udział w demonstracjach

proaborcyjnych to grzech

opoka.org.pl

oraz wywiad ze strony
prolife w US:
wszyscy jesteście 
wspaniałym świadkiem
prawa do życia wszystkich
ludzi od poczęcia
do naturalnej śmierci
https://www.lifesitenews.com
odwiedź też: pro-life.pl

apel
zwykłego
księdza
https://
www.facebook.com/
secim.eu/

                                      

 

obrazek za: niedziela.pl
inicjatywa młodzieży:
Kocham Kościół, a Ty?

 

obrazek za: gosc.pl
"nawet nie chcieliśmy
kupić łóżecza"
widzieli na USG
że prawie
nie ma mózgu

 

obrazek za:twitter.com/MamaMuminka4

oraz innytwett:

jest w mojej parafii chłopiec,

a właściwie młody mężczyzna,

z zespołem Downa,

po skończonej mszy

podszedł przed sam ołtarz

i położył się na chwilę krzyżem..

.Łzy same mi popłynęły z oczu

obrazek z: radiomaryja.pl

Abp Hoser o tym co się dzieje

jakie początki

i po co

wywiad za wpolityce.pl

PAPIEŻ

FRANCISZEK

 

 

Watykan wyjaśnia

słowa Papieża o

związkach

osób homoseksualnych

artykuł za ekai.pl

 
   

INTENCJE MODLITEWNE

Możesz przesłać prośby, dziękczynienia, różne sprawy, które chcesz przedstawić Bogu przez modlitwę wstawienniczą Kościoła. Podaj intencję, pisząc w temacie: Intencja modlitewna. W każdą środę podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlić się będziemy razem z Tobą.

Nadawca *

Adres e-mail *

Temat wiadomości *

Treść wiadomości

* pola wymagane

VIII ETAP REMONTU

VII ETAP REMONTU

VI ETAP REMONTU

V ETAP REMONTU

IV ETAP REMONTU

III ETAP REMONTU

II ETAP REMONTU

I ETAP REMONTU

Święta

Sobota,
Rok B, I
Wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

Wyszukiwanie

Dzisiaj jest

sobota,
16 października 2021

(289. dzień roku)

Zegar

Blok reklamowy

Polecamy strony

  • Telewizja Trwam
  • Pozdrawiam uczestników pielgrzymki...którzy modlą się za Ojczyznę...i o wolność słowa - pp.Benedykt XVI

  • Radio Maryja
  • Ja Panu Bogu codziennie dziękuję, że jest w Polsce takie radio i że się nazywa Radio Maryja - św.Jan Paweł II

  • Nasz Dziennik
  • Istotne źródło informacji o Polsce i Kościele oraz świecie.

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
286001

Statystyki

stat4u